مقالات

ورود به سایت

تیم 2013 یا تیم 2018؟ کدام یک بهتر است؟

fcb_training_doha_variant640x360.jpg

FCBAVARIA.IR- به گزارش وبسایت رسمی هواداران بایرن، سال خاصی بود. بی شک سال 2013 بزرگترین سال برای بایرن می باشد چرا که این تیم به تنها عنوان دور از دسترس خود، یعنی سه گانه رسید. افتخاری که نه پپ و نه  کارلتو نتوانستند برای بایرن ضرف 5 سال اتی کسب کنند و سران بایرن بار دیگر دست به دامان یوپ هینکس شده اند.در ادامه می خواهیم تیم فعلی بایرن را با تیم سال 2013  قیاس بکنیم تا ببینیم شرایط برای یوپ هینکس برای تکرار آن خاطره تا چه حد مهیاست:

*دروازبانان:اولریش تفاوت را رقم می زند

4ونیم سال بعد از گل دقیقه 89 روبن، وظیفه ی حفاظت از دروازه ی بایرن را همان مانوئل نویر بر عهده دارد. نویر به همراه اشتارک در سال سه گانه وظیفه ی سنگربانی از چارچوب بایرن را برعهده داشتند و نویر که این روزها مصدوم است جز چند بازی در لیگ در تمامی بازی های ان فصل به میدان رفت.

تفاوت اصلی بین این فصل و ان فصل! در یک بازیک است: اولریش. گلر سابق اشتوتگارت به خوبی در بود نویر از دروازه ی بایرن حفاظت کرده و با این حال تام اشتارک-ذخیره ی نویر در سال 2013-نیز در تیم می باشد و بع هنوان گلر سوم فعالیت می کند. با این حال فروختل نیز به عنوان گلری اینده دار به زودی مورد اعتماد قرار می گیرد و با بازگت نویر دست هینکس در ط دروازه کاملا باز است.

*خط دفاعی: افزایش قدرت در مرکز دفاع

 مدافع از 8 مدافع سال 2013 اکنون نیز در تیم حظور دارند:الابا،بواتنگ و رافینیا. این سه بازیکن حال با تجربه تر نیز شده اند و بواتنگ یک قهرمانی دنیا با تیم ملی المان را نیز در پرونده اش داشته است. با این حال مصدومیت های متعدد مانع از ریتم گیری این بازیکنان شده است. اما عملکرد هر سه با امدن یوپ هینکس بهبود یافته است. 

اگرچه دانته در سال 2013 در بهترین روزهای خود به سر می برد و فن بویتن نیز هر گاه به میدان می امد نمره ی قبو می گرفت اما وضعیت تیم 2018 به مراتب بهتر است. هوملز و سوله در حال حاضر دو ملی پوش می باشند که دومی به عنوان یکی از با استعدادترین مدافعین جوان دنیا شناخته می شود. همچنین ظهور پدیده ای به نام کیمیچ به عنوان جانشین کاپیتان لام نیز برای باشگاه بسیار مثمر ثمر بوده است هرچند که هنوزمدافع 22 ساله کار زیادی برای رسیدن به لام دارد.

نیمکت نشینان سال 2013 یعنی بداشتوبر، کونتنتو و وایزر جای خود را به برنات و فریدل داده اند که در مجموع با احتساب قدرت خط میانی تیم فعلی, رای برتر بود به تیم 2018 می رسد.

*خط میانی: محکم خاوی و شواینی

با حضور شواینی و خاوی که یکی از برترین خطوط دفاعی را در میانه ی میدان تشکیل داده بودند، خیال بایرنی ها از بازی های خانگی و خارجی اسوده بود. با این حال متاسفانه این زوج تنها یک سال و اندی در کنار هم حضور داشتند.

با امدن گواردیولا وظایف دفاعی مارتینز شدید تر شد به گونه ای که وی به یک مدافع میانی تبدیل شد و این روند تا بازگشت دوباره ی هینکس ادامه داشت. با امدن یوپ مارتینز بار دیگر به میانه ی میدان امد و مطابق انتظار چشم ها را بار دیگر به عملکردش در مرکز زمین خیره نمود.

کروس جوان به همراه گوستاوو نیز در ترکیب تیم به بازی کرفته می شدند که البته کروس در برهه ی حیاتی فصل مصدوم شد. 

تیموشچوک به عنوان یار تعویضی در اکثر بازی های به میدا می امد و هویبرگ و چان نیز به عنوان افراد اینده دار کمابیش از سوی هینکس مورد استفاده قرار می گرفتند.

با این حال تیم 2018 گزینه های قابل اعتماد بیشتری دارد. اگرچه نبود شواینی کاملا حس می شود اما مارتینز پارتنرهای مختلفی در مرکز میدان می تواند داشته باشد:ویدال،رودی و تولیسو. با بازگشت تیاگو نیز انعطاف در خط میانی بایرن بیشتر نیز خواهد شد و احتمالا از مرحله ی ی چهارم هینکس می تواند از بازیکن اسپانیایی خود استفاده کند.

 

*وینگر و هافبک تهاجمی: اضافه شدن انعطاف با امدن خامس

مولر ، روبن و ریبری که نقش عمده ای در سه گانه ی 2013 ایفا کردند هنوز هم در تیم حاضر هستد. با این حال عملکرد دو بازیکن اخری افتی محسوس داشته است. خصوصا ریبری که تنها اسمی از بهترین بازیک سال 2013 اروپا را یدک می کشد. روبن نیز اکرچه عملکرد قابل قبول تری دارد اما مصدومیت مانع از حضور مداوم وی در ترکیب می شود. تنها گزینه ی جانشین روبری در ان زمان ژردان شقیری بود، بازیکنی که هیچ گاه در حد و اندازه های بایرن ظاهر نشد.

در تیم فعلی و در این پست کینگزلی کومن حضور دارد که پله های ارتقا را بهه خوبی تحت نظر هینکس طی می کد و عملکردش در نیم فصل نخست راضی کننده بود.

خامس گزینه ی دیگریست که انعظاف بالایی به خط حمله ی بایرن تزریق کرده ااست. این بازیکن کلمبیایی به قدرری در بایرن جا افتاده است که به گفته ی خودش خیال بازگشت به رئال را ندارد. حضور وی در هر نقطه از خط وینگر می تواند گزینه های زیادی به هینکس برای چیدمان ترکیب بدهد.

در مجموع وابستگی به ریبری به نسبت 5 سال قبل کمتر شده است. اما نمی توان تاثیر بسزای روبری در جام های فصل 2013 را به سادگی کتمان کرد. با این حال اگر از بین روبن و ریبری یک نفر بتواند تاثیراتی مشابه با سال 2013 بگذارد، با بودن خامس، کومن و حتی مولر می توان امیدوار بود تا زهر خط تهاجمی بایرن به نسبت ان سال کاهش پیدا نکند.

*مهاجم: واگنر، جانشینی که به ان نیاز بود

 حمله ی بایرن در سال 2013 واقعا غنی بود. در حالیکه ماندزوکیچ انتخاب اصلی هینکس به شمار می رفت اما ماریو گومز نیز با استفاده از فرصت هایی که به او داده می شد توانست در 32 بازی 19 کل وارد دروازه ی حریفان بکند. پیزارو به عنوان مهاجم سوم نیز توانست 13 کل در ان فصل به ثمر برساند تا هینکس مشکلی از مهاجم به هیچ وجه حس نکند.

تا همین اواخر بایرن تنها یک بازیکن در خط حمله داشت و ان هم لواندوفسکی بود. مهاجم لهستانی به سبب نبود گزینه ی جانشین در تمامی بازی ها به میدان می رفت و در صورت مصدومیت یا محرومیت مولر جانشین وی می شد. لوا در نیمه ی اول فصل 2017-18 به اندازه ی دیدارهایی که پیزارو و گومز در کل فصل 2012-13 به میدان رفتند، در ترکیب حاضر شد! عملکرد مولر در برابر تیم های بزرگتر نشان داد که به هیچ وجه نمی توان به وی امید بست.

در نهایت در تعطیلات زمستانی بایرن بازیکن اکادمی خودش یعنی واگنر را خریداری کرد. واگنر که در نخستین دیدار تدارکاتی بایرن کلزنی نیز نمود انعطاف بیشتری به هینکس خواهد داد و موجب استراحت بیشتر لوا نیز خواهد شد. انگیزه ی بالای واگنر برای حضور در جام جهانی 2018 نیز می تواند کمک کننده ی بایرن در ادامه ی فصل باشد.

* تیم قدرتمند 2013 در برابر تیمی با گزینه های بیشتر 2018

اگرچه در تیم 2013 بازیکنان اصلی در زمین کیفیت بالایی داشتند اما نیمکت این تیم وضعیت ضعیفتری به نسبت تیم فعلی داشت و عملکرد فوق العاده ی اولریش در نبود نویر نیز خود گواهی بر این ادعاست. از سویی دیگر مثلثت المانی بایرن در خط دفاع-سوله.هوملز و بواتنگ- نیز ارززوی هر مربی می باشد .

شاید وضعیت بازیکنان تیم 2018 بهتر به نظر بیاید اما مسئله ی وینگر در بایرن هنوز حل نشده است و همچنین هینکس باید پارتنز مناسب مارتینز را نیز بیابد. در صورتیکه هینکس بتواند این دو مورد را حل کند، کسب سه گانه دور از دسترس نیست.

نظرات  

Nintendo
+9 #1 Nintendo 1396-10-19 19:14
روبری اون سال شاید اماده تر بودن و اینکه رقبا هم خیلی بیشتر شدن و شانسی هم که اوردیم این بود که در بدترین روزهای بارسا باهاشون بازی کردیم الان تعداد مدعیان خیلی بیشتر از اون موقع هست.
Arsalan25
+14 #2 Arsalan25 1396-10-19 19:38
خب راستش جواب قطعی این سوال رو باید پایان فصل که نتایج مشخص شده داد و الان فقط میشه حدس زد
قطعا نتایج بایرن در آخر فصل نقش زیادی داره تو اینکه تیم 2018 رو تیمی بهتر از تیم 2013 بدونیم البته نظر من اینه که این تیم خوبه و مسیر پیشرفتو پیش گرفته اما هنوز خیلی کار داره تا به تیم 2013 برسه
SaeedEminem2
+6 #3 SaeedEminem2 1396-10-19 22:46
از نظر عملکرد که اصلا قابل مقایسه نیستن. اون تیم با وجود اینکه فصل رو با ناکامی در باشگاهی و ملی به بدترین شکل ممکن تموم کرد، قاطعانه ترین شروعی که تا حالا از یک تیم دیدم رو در فصل دوم هاینکس داشت. تو همون نیم فصل اول و با بررسی شرایط بقیه تیم ها گفتم آخر فصل سه گانه مال بایرنه. ولی الان شرایط خیلی فرق کرده، از نظر مهره و قیمت شرایط این تیم بهتره، ولی برای اولین بار در عمرم بایرن تو ماه سپتامبر مربی اخراج کرده !
اما بازم من رای به اون تیم می دم، جدا از شرایط با ثبات تری که داشت، اون تیم روبری 28 9 ساله داشت، همچنین لام و شواینی داشت ! ما هنوز دفاع راست تخصصی نداریم ! هرچند اون تیم خیلی دچار مصدومیت نشد، فکر می کنم اینجا از نظر ذخیره و جایگزین دست یوپ باز تره تا فشار تمرین رو کمی بیشتر کنه که این بحران اول فصل رو پشت سر بذاره و دوباره تیمی به همون اقتدار آماده کنه. فقط باید ببینیم اقبال و مصدومیت کجا پا می ذاره رو حلقمون !

بررسی شرایط بقیه تیم ها از الان میسر نیست، مثلا اون سال مدافع عنوان قهرمانی تو دور گروهی حذف شد ! پاریس وجود نداشت، سیتی نبود اما یونایتد با فرگی بود، دورتموند یک مدعی خاموش بود که تا دقیقه 93 بازی برگشت یک چهارم جلو مایورکا حذف شده بود ولی تا فینال اومد، رئال با مورینیو بود، بارسا هم به نظرم شرایط بهتری داشت، ولی مثلا مریضی مربی خیلی به ضررش شد، یوونتوس هم به قدرت الان نبود. کلا پیشبینی سخت تر شده و باید ببینیم چی پیش میاد
احمد
+8 #4 احمد 1396-10-20 01:44
مقایسه راحتی نیست، اگر چه تیم امسال پر مهره تر و اسمی تر به نظر میاد ولی فکر کنم تیم ۲۰۱۳ متعادلتر بود. همون طوریکه سعید گفت: روبری خیلی جوون تر و سرحالتر بودن، لام و شواینی هم بودن، آلابا تو اوج بود و...
الان لوا رو داریم، هوملس فوق العاده ست، ویدالو تیاگو و رودی و تولیسیو هستن، همچنین کومان برای ذخیره یا ...
از نظر نیمکت نشین که کاملا اوضاعمون بهتره، ولی چیزی که نگران کننده می تونه باشه اینه که روبری و آلابا و بواتنگ و مولر که ممکنه هر ۵ تاشون در صورت آمادگی (مصدوم نبودن)فیکس تیم باشن، کیفیتشون افت کرده و مثل قبل نیستن، خاوی هم تقریبا همین شرایط و داره، نه اینکه بازیکنای قابل اتکایی نباشن، بلکه از این لحاظ که اون سال کیفیت به مراتب بهتری داشتن.
به هر حال انسان به امید زنده ست و من که خیلی امیدوارم به تیم امسال، هاینکس علاوه بر اینکه خیلی باتجربه و پخته ست به نظر میاد خوش شانس هم هست، بنابراین امیدوارم بدشانسی های این چند ساله دامن اون و نگیره. گرفتن یه سه گانه دیگه اونو برای همیشه ماندگار میکنه، ۲ تاش که خیلی در دسترسه، می مونه اصل کاری، برای اونم باید مرحله به مرحله بریم جلو، فعلا خیلی خیلی مهمه که از سد بشیکتاش رد بشیم، اگه خدای نکرده نتونیم بشیکتاش و ببریم جدای از اینکه خیلی ضد حال می خوریم، کل فصل هم یه جورایی تموم میشه و ادامه فصل برای من یکی که خیلی زجرآور میشه.
محمودی
+9 #5 محمودی 1396-10-20 17:36
اون تیم را نباید مقایسه کرد با تیم فعلی
ولی اگه بد شانسی نیاره بایرن میتونه قهرمان سی ال بشه
Amir.R
+10 #6 Amir.R 1396-10-21 00:23
بهتر بود عنوان مقاله میبود؛ مقایسه بایرن ۲۰۱۳ با بایرن ۱۹۷۴. بنظرم تیم ۲۰۱۳ اگه با تیم امسال بازیکنه ۴تا میزنه ؛ به این دلایل ک بدون فشار و استرس بازی میکرد؛ تیم بعد از شکست سال قبل تو ۳ جام و حذف از یورو انگیزه خیلی بالایی داشت و مهمتر اینکه ۱۱تا بازیکن تو زمین بهترین سال فوتبالیشونو میگذروندن؛ تیمی ک وابسطه ب ۱بازیکن نبود الان تو فاز حمله قابل قیاس نیستیم با ۲۰۱۳ چون ۴نفر جلویی تو ۲۰۱۳ واقعا سرجاشون بودن ؛ الان خامس تکلیفش روشن نیست مولرم همینطور کومنم ک ۵۰ درصد ریبری ۲۰۱۳ کارایی نداره ؛ فقط لوا سرتر از گومزه
i.g-b.p
+1 #7 i.g-b.p 1396-10-21 15:49
اگر کیمیش توپ طلا بگیره بازم شما میاین میگین این دفاع راست نیست


ارسال دیدگاه تنها برای کاربران مجاز است ! 

برای عضویت در سایت کلیک کنید !

نظرسنجی

آیا اخراج آنجلوتی را اقدام مناسبی می دانید؟

نتیجه دیدار قبلی بایرن

هفته بیست و دوم
بایرن مونیخ 2 : 1 شالکه 04

ورود اعضا

جدول بوندسلیگا در فصل 2017/18

تیم
برد امتیاز
1
بایرن مونیخ
بایرن مونیخ 18 56
2
لایپزیک
لایپزیک 11 38
3
دورتموند
دورتموند 10 37
4
فرانکفورت
فرانکفورت 10 36
5
بایر لورکوزن
بایر لورکوزن 9 35
6
شالکه 04
شالکه 04 9 34
7
آگزبورگ
آگزبورگ 8 31

وضعیت آب و هوای مونیخ

ابری

0°C

ابری

رطوبت: 96%

باد: 11.27 km/h

کاربران آنلاین

آمار سایت

کاربران
794
مطالب
3761
  • ما 133 مهمان و 1 عضو آنلاین داریم

بازدید کنندگان

4438994

درباره ی سایت

کانون رسمی هواداران بایرن مونیخ در تاریخ 20 شهریور 92 با هدف ایجاد فضایی پر نشاط و صمیمی برای گرد هم آوردن تمامی دوستداران باشگاه بایرن و فوتبال آلمان تاسیس شد. از این کانون با نام اختصاری “اف سی باواریا” یاد می شود.